Strona główna > Blog > Na co zwrócić uwagę kupując materac do łóżka?

W łóżku spędzamy średnio ⅓ naszego życia. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu na to, aby wybrać odpowiedni materac, który zagwarantuje najwyższą jakość i komfort snu. Zakup nowego materaca może okazać się sporym wyzwaniem. I nie chodzi tylko o to, że mamy do dyspozycji przytłaczającą wręcz liczbę opcji. 

Największa trudność polega na tym, że wybór materaca to bardzo indywidualna kwestia i nie ma właściwie żadnych ogólnych wytycznych, dzięki którym dany materac można uznać za idealny. To, co może nam odpowiadać, niekoniecznie będzie odpowiadać drugiej osobie. Mimo że nie możemy przewidzieć, czy materac do spania będzie dla nas optymalny, to jest kilka rzeczy, dzięki którym jego wybór stanie się prostszy i szybszy.

Rodzaje materacy

Poszukiwania idealnego materaca powinno się zacząć od dokładnego poznania oferty sklepów, które mają je w swoim asortymencie. To, co znajduje się wewnątrz ma niebagatelny wpływ na komfort snu, a każdy rodzaj wypełnienia ma nieco inne właściwości, dlatego warto wiedzieć, co mamy do dyspozycji.

Materace sprężynowe

Tego rodzaju materace charakteryzują się przystępną ceną, z reguły należą do dosyć twardych, a ich zaletą jest długa żywotność. Niestety, nie dopasowują się one bardzo dobrze do krzywizny ciała użytkownika, dlatego nie poleca się ich osobom, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia kostno-stawowe. 

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe są świetną alternatywą dla modeli wymienionych powyżej. Dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do nich sprężyny umieszczone są w oddzielnych kieszonkach, co pozwala im pracować niezależnie od siebie. To z kolei przekłada się na lepszą elastyczność punktową i dopasowanie się materaca do krzywizny ciała użytkownika. Mimo iż jest to droższa alternatywa, to z pewnością warto na nie postawić.

Materace lateksowe

Materace lateksowe produkowane są z mieszanki lateksu syntetycznego i naturalnego mleczka kauczukowego. Cechuje je niemal idealne dopasowanie do ciała użytkownika, co przekłada się na bardzo wysoki komfort snu. Lateks posiada naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, w związku z czym jest często wybierany przez osoby uczulone na roztocza.. 

Materace piankowe

Materace piankowe są z kolei najpopularniejsze. Łączą one w sobie wiele różnych cech oraz korzystną cenę. Do wyboru są modele z pianki poliuretanowej, termoelastycznej i wysokoelastycznej. Każde z nich zapewniają wysoki komfort snu oraz długą żywotność. 

Dopasowanie materaca do konkretnych potrzeb

Wybór odpowiedniego materaca powinien opierać się na kilku podstawowych czynnikach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na twardość podłoża oraz jego wymiary. Ponadto istotny wpływ na jakość snu ma rodzaj wkładu, w szczególności w przypadku alergików. Nie warto jednak sugerować się ceną. Jeśli nie wiemy, jaki materac do spania wybrać, można poprosić o pomoc specjalistów, którzy pracują w sklepach. Cenne wskazówki dostępne są także na https://sembella.pl/porady/9-jak-dobrac-odpowiedni-materac/.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz