Strona główna > Ubrania na trening > Jak ubrać się na trening na świeżym powietrzu?

Wreszcie zawitała do nas wiosna. To czas, w którym na widok pierwszych promieni słońca po długiej zimie przybywa nam energii do życia i chcemy jak najwięcej przebywać poza domem. Miejskie ścieżki i parki zapełniają się biegaczami i rowerzystami. Kochasz trening na świeżym powietrzu? W takim razie zobacz, jaką odzież sportową wybrać, aby połączyć komfort i modę.

Lato za pasem

Pierwsze dni wiosny naprawdę potrafią zmotywować nas do wzmożonej aktywności fizycznej. Kiedy z każdym kolejnym dniem robi się coraz cieplej, tym bardziej uświadamiamy sobie, że lato tuż tuż. Chyba każda z nas chce móc zaprezentować w wakacje wysportowaną sylwetkę. Nie trać czasu - włóż sportową odzież i idź na dwór. Podpowiadamy, jakie ubrania założyć na siebie z myślą o treningu na świeżym powietrzu, żeby nie zmarznąć, ani się nie przegrzać.

Lekko i przewiewnie

Wiosenny trening na świeżym powietrzu zdecydowanie jest bardzo przyjemny, ale niestety często kończy się przeziębieniem. Zwłaszcza, jeśli nie wiemy, jaką odzież sportową włożyć na siebie, wybierając się np. na jogging. Najlepiej ubierać się na tzw. cebulkę, czyli mieć na sobie kilka lekkich i oddychających warstw ubrań na trening. Niezbędnymi elementami twojej odzieży sportowej będą lekka, przewiewna koszulka sportowa i cienka bluza z oddychającego materiału.

Nie zapomnij o kurtce!

odzież treningowa

Wiele z nas wybierając się na trening na dworze popełnia błąd i ubiera się za lekko. Mamy wrażenie, że na dworze jest już wystarczająco ciepło i wystarczy nam tylko koszulka lub cienka bluza z długim rękawem. Pamiętaj, że wiosenny wiatr bywa bardzo przenikliwy, zwłaszcza podczas biegania. Dlatego wychodząc na wiosenny jogging koniecznie miej na sobie sportową kurtkę, która odizoluje cię od wiatru.

Wygoda przede wszystkim

Przy okazji treningu na świeżym powietrzu kluczową rolę gra odpowiednie obuwie sportowe. Musi charakteryzować się przyczepną podeszwą i zapewniać stopie dobrą amortyzację. Idealne buty sportowe muszą też być przewiewne i lekkie, aby trenowanie w nich było jak najwygodniejsze.

Dodaj sobie energii

Po długiej i szarej zimie, kiedy miesiącami brakowało nam słońca, tym chętniej sięgamy po kolorowe ubrania. Intensywne barwy dodają nam energii, dlatego świetnie sprawdzą się także podczas wiosennego treningu na świeżym powietrzu. Wybierając swoją odzież sportową postaw na ubrania w mocnych, wręcz odblaskowych kolorach - na pewno poczujesz w nich przypływ motywacji na trening, a także dodatkowej energii, kiedy poczujesz, że podczas intensywnych ćwiczeń zaczyna ci jej brakować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz