Strona główna > Blog > Cyber Monday i Black Friday. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Black Friday czyli Czarny Piątek przypada na 25 listopada, a Cyber Monday na 28 listopada. Zakupy będziemy robić głównie w sieci. Na co zwracać uwagę podczas zakupów w poszukiwaniu okazji i wyprzedaży?

Czarny Piątek, znany również jako Black Friday, oznacza początek sezonu zakupów świątecznych w Stanach Zjednoczonych. Czarny Piątek jest popularnym świętem od zarania XXI wieku. Czarny Piątek przypada na piątek po Dniu Dziękczynienia. Wiele sklepów pozostaje otwartych w tym dniu dłużej niż zwykle, czasem nawet całą noc. Na ten dzień sprzedawcy przygotowują wiele wyprzedaży, rabatów i okazji. Wielokrotnie długie kolejki chętnych kupujących ustawiają się przed sklepami oferującymi najlepsze oferty na wiele godzin przed ich otwarciem. Stany Zjednoczone twierdzą, że ten dzień jest najlepszym dniem dla kupców. Czarny Piątek to dzień, w którym zakupy robi ponad 100 milionów Amerykanów.

Czarny Piątek w Internecie

Od listopada niektóre sklepy internetowe oferują kupony i kody rabatowe na Black Friday. Niektóre zdecydowały się na uruchomienie promocji już na początku listopada, a wiele z nich będzie działać nawet przez cały listopad. Sprawdź najnowsze promocje wchodząc na https://blix.pl/promocje/cyber-monday/

Cyber Monday zaraz po Black Friday

Cyber Monday to świetny czas na zakupy, ponieważ przypada w poniedziałek następujący po Black Friday. W tym roku będzie to 30 listopada. Black Week to często połączenie tych dwóch świąt zakupowych. Cyber Monday w Polsce to ostatni dzień wielkich wyprzedaży przed Bożym Narodzeniem. Cyber Monday to dzień, w którym kupujemy w sieci elektronikę, kosmetyki i obuwie.

Zakupy online

Na co należy uważać podczas wyprzedaży?

Choć warto korzystać z niższych cen, trzeba to robić z głową. Wielokrotnie nieuczciwi sprzedawcy podnoszą ceny wcześniej niż powinni, tylko po to, by przed Black Friday i Cyber Monday obniżyć je o 30% lub 50%. W efekcie cena jest dokładnie taka sama jak we wrześniu czy październiku lub nawet wyższa. Warto planować z wyprzedzeniem, jeśli chcemy skorzystać z wyprzedaży. Sprytnym pomysłem jest porównanie cen interesujących nas produktów w różnych sklepach.

Promocje Black Friday 2022

Jedno z brytyjskich stowarzyszeń konsumenckich twierdzi, że w Czarny Piątek 60% produktów ma niższą cenę. Jednak aż 75% produktów jest dodatkowo przecenianych w grudniu i kolejnych miesiącach. Ważne jest, aby kierować się zdrowym rozsądkiem i nie kupować pod wpływem impulsu. Czasami dobrze jest się nie spieszyć i poczekać, aż produkt będzie faktycznie tańszy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz