Strona główna > Blog > Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadaniem. Ale jeśli posłuchasz naszych rad, to proces ten będzie łatwiejszy, a radość obdarowanej autentyczna.

Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny?

Pierścionki zaręczynowe różnią się następującymi parametrami:

  • - Metal.
  • - Wstawiony kamień.
  • - Liczba kamieni.
  • - Wielkość kamienia.

Tradycyjnie żółte złoto jest uważane za metal do wyrobu pierścionka zaręczynowego. Ale nie bój się być oryginalnym, ponieważ główną rolę odgrywają preferencje i gusta twojej wybranki. Przyjrzyj się bliżej jej ulubionej biżuterii, którą nosi. Jeśli nie jest to klasyczne złoto, ale np. srebro, platyna czy białe złoto, to zdecyduj się na ten rodzaj metalu.

Najczęściej na pierścionek zaręczynowy wybiera się biżuterię z diamentem. Ten klejnot, jako najtrwalszy, symbolizuje siłę przyszłego związku miłości. Jeśli przesąd nie jest dla ciebie pustym frazesem, a masz niezbędny budżet na zakup, oczywiście pierścionek z brylantem będzie wspaniałym wyborem. Takie pierścionki zaręczynowe w Krakowie znajdziemy u większości jubilerów.

Jednak pierścionek zaręczynowy może zawierać też:

  • - Rubiny - kamień szlachetny, który jest szczególnie trwały i ma szeroką paletę czerwonych kolorów, od jasnej do głębokiej ciemnej, a szczególnie rzadkie - do fioletowo-czerwonej.
  • - Topaz to kamień o jasnoniebieskim kolorze jakby kawałek nieba w umiejętnym kroju. Dzięki temu minerał dobrze łączy się ze złotem, platyną, srebrem i innymi metalami szlachetnymi.
  • - Ametyst to stosunkowo niedrogi minerał, ceniony za magiczny fioletowy kolor. Szorstkie kryształy to mile widziane znalezisko dla kolekcjonerów biżuterii;
  • - Szmaragd to szlachetny kamień, który nie ustępuje diamentom, szafirom czy rubinom. Koszt uzależniony jest od wielkości, czystości oraz dodatkowo koloru bryłki. Im bogatszy kolor zielony, tym wyższa jego cena.

Więcej informacji znajdziesz tutaj - siudek.com.pl/pierscionki-zareczynowe/b_ytdm.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Zaręczyny - wyjątkowy moment, który potrzebuje wyjątkowej oprawy

Już w czasach starożytnych pierścień był symbolem łączącym relacje. Tak więc w starożytnym Rzymie, kiedy młody człowiek podarował pierścionek rodzicom przyszłej panny młodej, próbował pokazać, że ma wystarczające środki finansowe, aby zadbać o przyszłą rodzinę.

Pierścionek zaręczynowy jest noszony na serdecznym palcu lewej ręki. Tradycyjnie uważa się, że palec serdeczny jest konkretnie związany z sercem. Jednocześnie niepożądane jest noszenie tego pierścionka na innych palcach.

Pierścionek zaręczynowy to nie tylko prezent, ale szczególny symbol, któremu przywiązuje się dużą wagę. Sposób, w jaki mężczyzna oświadcza się ukochanej, jaki daje pierścionek, kobieta zapamięta później na bardzo długo. Sam pierścień jest często przechowywany jako pamiątka rodzinna i przekazywany następnemu pokoleniu. Dlatego tak ważne jest, aby poważnie potraktować jego wybór.

Pierścionek zaręczynowy z założenia nie będzie bardzo tani (ponieważ zgodnie z tradycją powinien być wykonany z metalu szlachetnego i ozdobiony kamieniem), ale dziś wybór takich pierścionków jest dość duży.

Jakie pierścionki są najchętniej wybierane na zaręczyny?

Kiedy zdecydowałeś się na budżet, czas poznać rozmiar pierścionka. Ten krok może być najtrudniejszy. Możesz poprosić o pomoc znajomą przyszłej panny młodej lub spróbować samodzielnie ustalić rozmiar. Jeśli twoja dziewczyna nosi pierścionki, zadanie jest trochę łatwiejsze. Możesz potajemnie zabrać pierścionek i przynieść go do sklepu jubilerskiego lub zmierzyć go wcześniej.

Pamiętaj, że z reguły rozmiar palca serdecznego jest o około 0,3 mm większy niż na lewej. Tak więc, jeśli weźmiesz pierścienie z lewej ręki, nie zapomnij dodać do nich 0,2-0,3 mm. Znając rozmiar, możesz spokojnie iść do sklepu i wybrać pierścionek. Tutaj działa prosta zasada: pierścionek zaręczynowy musi być wykonany z metalu szlachetnego i zawsze z kamieniem szlachetnym. Klasyka to cienki złoty pierścionek z brylantem. Jednak złoto może być żółte, a białe i różowe. Jeśli twoja dziewczyna nosi głównie srebrną biżuterię, możesz wybrać srebrny pierścionek zaręczynowy.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

W projektowaniu nowoczesnych pierścionków zaręczynowych symbolicznie przeplatają się tradycje i zwyczaje różnych czasów i narodów. Dziś w sklepach jubilerskich można znaleźć zarówno klasyczne opcje, jak i oryginalne. Klasyczny pierścionek zaręczynowy jest złoty i zawsze z brylantem. Może być wykonany z białego, różowego, żółtego złota lub platyny. W wersji klasycznej może być jeden diament, dwa lub trzy kamienie. Układ dwóch i trzech kamieni, z których jednym był diament, stał się popularny już w epoce wiktoriańskiej. Projekt dwóch kamieni nazwano "ja i ty", a trzy - symbolizowały przeszłość, teraźniejszość i przyszłość pary.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz