Strona główna > Blog > Pierścionek z szafirem - ponadczasowa klasyka zawsze w modzie

Każda z nas uwielbia otaczać się przepiękną, wyjątkową biżuterią każdego dnia. To wyjątkowy dodatek do bardzo wielu stylizacji, który dodaje nam unikatowego charakteru i ponadczasowego szyku. Biżuteria towarzyszy kobietą od zarania dziejów. Po dziś dzień nosimy ją zarówno do kreacji casualowych, jak i najbardziej wytwornych i eleganckich, przeznaczonych na specjalne okazje. Takie właśnie są pierścionki z szafirem- modele biżuterii, które zachwycają kobiety na całym świecie od wielu, długich lat. Które modele pierścionków z szafirem wiodą prym? Co symbolizuję szafir i dlaczego jest kamieniem wyjątkowym i niepowtarzalnym? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Szafir - wyjątkowy kamień

Pierścionek z szafirem jest wyjątkową biżuterią, uważaną na całym świecie za jedną z najbardziej prestiżowych i oryginalnych. Przede wszystkim ze względu na ozdobny, wyjątkowy kamień o niezwykłej barwie. Szafir jest minerałem szlachetnym, będący odmianą korundu. Rzadko występuje w przyrodzie, przez co jego posiadanie jest niebywałym luksusem. Co więcej, szafir jest minerałem kruchym i przezroczystym. Występuje w wielu odmianach kolorystycznych, jednak najbardziej ceniony jest fioletowo- niebieski, nazywany szafirem kaszmirskim. Minerał symbolizuje wierność, szczerość i czystość, dzięki czemu pierścionek z szafirem niezwykle często wybierany jest jako zaręczynowa biżuteria. Szafir jest więc doskonałym symbolem miłości, który doskonale wyraża naszą miłość, zaangażowanie i oddanie w tworzony związek i chęć założenia rodziny. 

Co świadczy o wyjątkowości szafiru? Minerał napotkać można w skałach magmowych na terenie Sri Lanki, Australii, Indii, Kambodży, USA, Rosji i innych. Jest kamieniem niezwykle cennym, poszukiwanym i wyjątkowo atrakcyjnym. Biżuteria ozdobiona szafirem po dziś dzień jest w świecie jubilerskim na jednej z kluczowych pozycji, dedykowana dla kobiet o wysublimowanym guście i szczególnych potrzebach.

Pierścionki z szafirem

Najpopularniejsze modele pierścionków z szafirem

Pierścionek z szafirem cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Warto jednak poznać jego modele, które cieszą się największym uznaniem świata mody. W związku z tym, że pierścionki z szafirem niezwykle często wybierane są jako biżuteria zaręczynowa, klasyczne kształty wiodą niekwestionowany prym. Najczęściej atrakcyjny szafir otoczony jest innymi kamieniami, takimi jak brylanty. Wówczas mamy do czynienia z pierścionkami o układzie typu halo. Nie bez znaczenia pozostaje także kształt pierścionka. Największą popularnością cieszą się okrągłe, kwadratowe modele bądź tzw. poduszki. Oryginalny wybór stanowią  modele o delikatnym, owalnym zaokrągleniu, gdzie na większości powierzchni, w równych odstępach umieszczane są szafiry. Ciekawą i designerską propozycją dla nowoczesnych kobiet, które nie lubią nudy i schematycznych rozwiązań są pierścionki z szafirem o nieregularnych kształtach. W związku z tym, że najbardziej popularna odmiana szafiru przybiera ciemnoniebieski, lekko fioletowym odcień, doskonale komponuje się on z żółtym i białym złotem. Co więcej, oprócz nienagannej prezencji złoto pozwala na zachowanie niezmiennej kondycji, trwałość pierścionka przez długi czas, nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Warto zaznaczyć, że pierścionek z szafirem to także wspaniały upominek nie tylko z okazji zaręczyn. Rocznice ślubu, urodziny, imieniny, osiągniecie kolejnych celów zawodowych, edukacyjnych czy prywatnych to także rewelacyjna okazja na podarowanie luksusowego pierścienia z szafirem. 

Jak dbać o pierścionek z szafirem?

By nasz pierścionek z szafirem cieszył nasze oko swoją doskonałą prezentacją, należy wykonywać od czasu do czasu jego właściwą pielęgnację. Przede wszystkim warto wyposażyć się w profesjonalne akcesoria do czyszczenia szlachetnej biżuterii. Z całą pewnością będzie to specjalne czyściwo wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie będzie zostawiał na szafirze paproszków czy innych nieestetycznych zanieczyszczeń. Co więcej, na rynku odnaleźć można doskonałej jakości profesjonalne preparaty, które pozwalają na konserwację, nabłyszczenie oraz czyszczenie kamienia, jak i również całego korpusu naszego pierścionka. Regularnie zabiegi stanowią ochronę przed zarysowaniami, utratą doskonałego blasku i utrzymaniem perfekcyjnej kondycji.

Wybierz jeden z dostępnych modeli pierścionków z szafirem i ciesz się jego niepowtarzalnością przez długi czas. Do dzieła! 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz