Strona główna > Zakupy odzieży sportowej > Amazon podejrzany o dyskryminację rasową i płciową 

Korporacja Amazon została pozwana w Waszyngtonie w związku z podejrzeniem o dyskryminację rasową i płciową. Poinformowała o tym agencja Bloomberg.
Według agencji, amerykańska firma prawnicza Wigdor LLP występuje jako powód. Firma twierdzi, że Amazon zatrudnia czarnoskórych obywateli na stanowiskach niskiego szczebla i awansuje ich rzadziej niż białych pracowników o tym samym poziomie umiejętności.

Korporacja została również oskarżona o dyskryminację, molestowanie i łamanie przepisów dotyczących równych płac. W oświadczeniu podkreślono, że praktyki te "szczególnie dotkliwie dotykają czarnoskóre kobiety" pracujące w firmie.

Google wcześniej zgodził się zapłacić 3,8 mln dolarów za dyskryminacyjne traktowanie kobiet i Azjatów. Audyt wykazał, że niektóre oddziały korporacji inaczej wynagradzały mężczyzn i kobiety oraz nie zatrudniały Azjatów. Google został również zobowiązany do utworzenia specjalnego funduszu w wysokości 1,25 mln dolarów. Środki z tego funduszu będą musiały zostać wydane na dostosowanie wynagrodzeń pracowników w ciągu najbliższych pięciu lat. 

Wśród amerykańskich menedżerów korporacji 19,5% identyfikuje się jako Azjaci, 10,6% jako Afroamerykanie, 9,5% jako Latynosi, 0,7% jako rdzenni Amerykanie, 3,2% jako przedstawiciele dwóch lub więcej ras, a 56,4% jako biali. 

Wystartowała również strona Amazon Polska.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz