Strona główna > Blog > Znaczenie pierścionków na palcach

​Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dla niektórych noszenie pierścionków na poszczególnych palcach nie jest przypadkowe. Każdy palec i każdy element biżuterii założony na niego, opowiada zupełnie różną historię. Oczywiście zdarza się również, że wybrane miejsce jest po prostu tym, w którym pierścionek prezentuje się najlepiej. Jednakże często wybór palca jest celowy – chociażby noszenie obrączki ślubnej na lewej dłoni jako oznaka bycia wdową/wdowcem. W ten sposób pierścionki nosić można jedynie z powodu symboliki, a także jako dodatek do upiększenia ciała biżuterią. Jeśli chcesz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne palce, przejdź do kolejnej części artykułu.

W jaki sposób przekazać wiadomość poprzez umiejscowienie pierścionka?

Najpopularniejszym umiejscowieniem pierścionków jest palec środkowy i serdeczny. Jednakże, często noszone są również na pozostałych palcach, jednocześnie posiadając symbolikę.

Pierścionek na kciuku – to oznaka posiadania siły, witalności i zdrowia. W niektórych przypadkach symbolizuje również osoby homoseksualne, odważne i otwarte na świat. Ostatnio taki właśnie sposób noszenia pierścionków stał się niesamowicie modny.

Pierścionek na palcu wskazującym – biżuteria nałożona na ten palec kiedyś była oznaką wysokiej pozycji w społeczeństwie, tak pierścienie czy sygnety nosiły głowy państw, czy kościołów. Symbolika ta sięga po dziś dzień, pierścionki na palcach wskazujących noszą osoby wpływowe i zamożne.

Pierścionek na palcu środkowym – jedno z popularniejszych miejsc do noszenia pierścionków. Oznacza ono posiadanie równowagi, spokoju i pewności siebie.

Pierścionek na palcu serdecznym – zarezerwowany na pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne. Symbolizują one związanie z bliską osobą i obietnicę wiecznej miłości.

Pierścionek na małym palcu – w dawnych czasach na małym palcu noszono pierścionki, które odnosiły się do przynależności do poszczególnych rodów. Dziś kojarzone są z przynależnością do organizacji gangsterskich.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz